همه دسته بندی ها

رسانه

صفحه اصلی> رسانه

چگونه طول عمر تیغه های اره الماسی را افزایش دهیم؟

زمان: 2023-02-23 بازدید : 101

1. سرعت تغذیه تیغه اره را کنترل کنید

هنگام راه اندازی یک دستگاه برش اتوماتیک آلومینیوم برای اولین بار، برخی از تازه کارها اغلب کنترل سرعت تغذیه تیغه را نادیده می گیرند. سرعت تیغه اره منطقه ای است که نادیده گرفتن آن بسیار آسان است، اما اپراتورهای باتجربه پس از راه اندازی دستگاه برش اتوماتیک آلومینیوم، سرعت تیغه را با توجه به جسمی که قرار است برش داده شود، تنظیم می کنند. این نه تنها سرعت چاقو را به طور موثر کنترل می کند تا اثر اره را تضمین کند، بلکه تیغه اره را نیز در کار می کند و از سایش غیر ضروری جلوگیری می کند. بنابراین، پس از راه اندازی دستگاه برش آلومینیوم، سرعت تغذیه باید به درستی کنترل شود.

2. آماده شدن برای روغن کاری

نمی توان از سایش تیغه اره جلوگیری کرد، اما می توانید اقداماتی را برای کاهش سایش تیغه اره در محل کار انجام دهید. در گذشته به دلیل تاخیر در تکنولوژی، برخی از شرکت ها از پارافین برای روانکاری تیغه های اره استفاده می کردند. با پیشرفت تکنولوژی، خنک کننده ها برای تیغه های اره ساخته شده اند. استفاده از خنک کننده ها تأثیر کیفی در کاهش سایش در حین اره کردن و راندمان اره کردن دارد.

3. تیز کردن مجدد تیغه اره

اگر ساییدگی و پارگی تیغه‌های الماس اثر برش را تضمین نکند، بسیاری از شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند از خرید مستقیم تیغه‌های جدید صرف نظر کنند و تیز کردن تیغه‌ها را نادیده بگیرند، زیرا تیغه‌های الماس را می‌توان با تیز کردن و صرفه‌جویی 8 تا 10 بار تعمیر کرد. هزینه های زیادی برای شرکت ها تیز کردن تیغه تاثیر مثبتی در افزایش طول عمر تیغه و کاهش هزینه خرید شرکت دارد. بنابراین تیغه های اره الماسه را فقط به دلیل فرسوده بودن دور نیندازید. در صورت تیز کردن مجدد، می توان از آنها مجددا استفاده کرد.

4. سرعت تیغه اره را کنترل کنید

تیغه اره و مواد اولیه اصطکاک بسیار زیادی ایجاد می کنند و سرعت بالا و پایین تیغه بر اندازه اصطکاک بین تیغه و ماده خام تأثیر می گذارد. بنابراین، بر اساس مواد مختلف اره، دیدیم که در تیغه اره از الماس، الماس بیشتر برای کنترل سرعت دندان تیغه اره استفاده می شود. به طور کلی، تیغه الماس روی بدنه اره به عنوان توانایی مقاومت در برابر سرعت بالای خود مشخص شده است. در اتصال ماشینکاری واقعی، پارامترهای داده ای بدنه اره را با دقت مشاهده کنید تا سرعت اره مناسب برای افزایش طول عمر تیغه الماس انتخاب شود که تأثیر عمیقی خواهد داشت.


قبلی بازگشت به اخباربازگشت به اخبار بعدی